Virtual DOM and Internals

Virtual DOM چیست؟

DOM مجازی یا VDOM یک مفهوم برنامه نویسی است که در آن یک ایده و یا ارائه مجازی ار یک رابط کاربری در حافظه نگهداری شده و به وسیلۀ یک کتابخانه مانند ReactDOM با DOM واقعی همگام سازی (سینک) می‌شود. این پروسه تلفیق (reconciliation) نام دارد.

این شیوه API اخباری ری اکت را فعال می‌کند: شما به ری اکت می‌گویید که می‌خواهید رابط کاربری در چه حالتی باشد و آن به شما اطمینان می‌دهد که DOM با آن حالت تطابق دارد. این کار، اصلاح قابلیت ها، کنترل رویدادها و آپدیت دستی DOM را خلاصه و آسان می‌کند که اگر این راه نمی‌بود شما می‌بایست برنامه خود را می‌ساختید.

از آن جایی که DOM مجازی بیشتر یک الگو است تا یک تکنولوژی خاص، مردم معمولا معنی و مفاهیم متفاوتی را از آن برداشت و استفاده می‌کنند. در دنیای React، عبارت DOM مجازی معمولا همراه با المان‌های ری اکت است چون آنها آبجکت‎‌هایی هستند که نشان دهندۀ رابط کاربری هستند. همچنین ری اکت از آبجکت‌هایی داخلی به نام فیبرها استفاده می‌کند تا اطلاعاتی اضافی در رابطه با درخت کامپوننت را حفظ کنند. آنها می‌توانند بخشی از پیاده سازی DOM مجازی در ری اکت نیز در نظر گرفته شوند.

آیا DOM سایه‌ای با DOM مجازی یکسان است؟

نه، آنها متفاوت هستند. DOM سایه‌ای یک تکنولوژی مرورگر طراحی شده برای محدود کردن متغیرها و CSS در کامپوننت های وب است. DOM مجازی یک مفهوم پیاده سازی شده توسط کتابخانه‌ها در جاوا اسکریپت بر روی API های مرورگر است.

فیبر ری اکت چیست؟

فیبر موتور جدید تلفیق در ری اکت ۱۶ است. هدف اصلی آن فعال کردن رندر افزایشی DOM مجازی است. بیشتر بخوانید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4٫67 out of 5)
Loading...
counter customizable free hit