تفاوت های تکنیکی Electron و NW.js

نکته: Electron قبلا به عنوان Atom Shell و NW.js به عنوان node-webkit شناخته می شد.
Electron ، مثل NW.js ، فضایی برای نوشتن اپلیکیشن های دسکتاپ توسط JavaScript و HTML فراهم می کند و دارای ادغام Node برای دستیابی به سیستم سطح پایین از طریق صفحات وب است.
ولی تفاوت هایی اساسی بین این دو پروژه وجود دارد که Electron را محصولی کاملا متفاوت از NW.js می سازد:

۱- ورود اپلیکیشن

در NW.js ورودی اصلی اپلیکیشن، یک صفحه وب یا یک JS script است. شما یک html یا فایل js در package.json مشخص می کنید که در مروگر ویندوز به عنوان ویندوز اصلی اپلیکیشن (در رابطه با ورودی html) باز می شود یا دستور العمل اجرا می شود.
در Electron، ورودی یک دستور العمل JavaScript است. به جای آماده کردن مستقیم یک URL ، به صورت دستی یک مرورگر ویندوز ایجاد می کنید و با استفاده از API، فایل HTML را اجرا می کنید. همچنین برای تصمیم گیری درمورد زمان مناسب خروج از برنامه، باید به اتفاقاتی که در ویندوز رخ داده گوش کنید.
Electron بیشتر شبیه به زمان اجرای Node.js کار میکند. API های الکترون در سطح پایینتری هستند، پس می توانید آن را از طریق آزمایش مروگر در محل PhantomJS استفاده کنید.

۲- ساخت سیستم

الکترون برای دوری از پیچیدگی های Chromium، برای دستیابی به API محتوی Chromium از libchromiumcontent استفاده می کند.

Libchromiumcontent یک کتابخانه واحد است شامل ماژول محتوی Chromium و تمام وابستگی های آن. کاربران برای ساخت Electron نیاز به دستگاه قدرتمندی ندارند.

۳- ادغام Node

در NW.js، ادغام Node در صفحات وب برار کار نیازمند اتصال Chromium است، در حالیکه در Electron راه دیگری برای ادغام حلقه libuv با حلقه هر پلتفرم، برای جلوگیری از هک شدن Chromium، انتخاب می کنیم.

برای توضیح چگونگی این روش node_bindings را مشاهده کنید.

۴- چند متنی

اگر شما یک کاربر باتجربه NW.js هستید، باید با مفهوم متن Node و وب آشنا باشید. این مفاهیم برای چگونگی اجرای NW.js بوجود آمده اند.
با استفاده از ویژگی چندمتنی Node، الکترون در صفحان وب متن JavaScript جدید معرفی نمیکند. نکته: NW.js از ورژن ۰.۱۳ بصورت اختیاری ویژگی چند-متنی را پشتیبانی می کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
counter customizable free hit